robokazik.sk
true
topbar cmp

Monika

Monika

Youtube video
Predstavte si, že chcete poštou poslať pohľadnicu. Potrebujete na to dve veci. Adresu, kam vašu pohľadnicu pošlete a samozrejme fyzické miesto, kde pohľadnica dorazí. Internetová doména je adresa v online priestore a webhosting je fyzický priestor, na ktorý táto doména smeruje. Na to, aby vás vaši zákazníci našli na internete, musia poznať doménu (adresu), za ktorou je konkrétne fyzické miesto - webhosting.
 

Hosting zdarma

Na stránkach ako webnode alebo webzdarma máte k dispozícii doménu tretieho rádu v tvare mojweb.webnode.sk, ktorá je aj spolu so základným webhostingom zdarma. Na začiatok sa dá siahnuť aj po takejto možnosti, ak však svoje podnikanie myslíte vážne, skôr či neskôr sa bude treba poobzerať po niečom platenom. Vaša vlastná doména a na nej vlastná e-mailová adresa zvyšuje dôveryhodnosť vašej značky a dohľadateľnosť na internete.
 

Najlacnejší webhosting

Na slovenskom a českom trhu figurujú dve hostingové spoločnosti. Slovenský Websupport a český Wedos. Obe majú vo svojej ponuke širokú škálu produktov a služieb. Aj tých cenovo dostupnejších pre mini projekty. Najlacnejší zdieľaný hosting sa pohybuje v desiatkach korún mesačne. Statická jednostránková firemná vizitka na takomto webhostingu bude fungovať bez problémov.
 

Stredná trieda

Pre weby s vyššou návštevnosťou alebo vyššími nárokmi na systémové zdroje bude zdieľaný hosting ešte stačiť, avšak už môže narážať na svoje limity. Ide o "zdieľaný" hosting, čo znamená, že procesor, pamäť RAM a diskové jednotky nie sú vyhradené len pre vás.
 

Virtuálny server

Virtuálny privátny server (VPS) je umiestnený na fyzickom serveri a zdieľa jeho hardvérové prostriedky. Navonok sa tvári ako fyzický (dedikovaný) server, ale aj v tomto prípade ide o druh zdieľaného hostingu. Rozdiel je v tom, že VPS poskytuje používateľom väčšiu kontrolu, flexibilitu a škálovateľnosť. VPS je oddelený od ostatných virtuálnych serverov na rovnakom fyzickom serveri, takže používatelia majú k dispozícii vlastný operačný systém, pridelenú časť procesora, pamäte RAM, diskového priestoru a ďalších systémových zdrojov. Virtuálny server zvládne vysokú návštevnosť a tento druh hostingu používame na vaše projekty najčastejšie.
 

Dedikovaný server

Piatym a našim posledným rozobraným druhom webhostingu je dedikovaný server. Ide o vyhradený fyzický server, ktorý je určený len pre vás. Je najvýkonnejší a používa sa na tie najnáročnejšie projekty.
 
Registráciu domény a založenie webhostingu radi vybavíme za vás. Navyše, ak váš web bude mať bežnú návštevnosť, môže bežať na našich serveroch. V takom prípade nebude potrebné zakladať nový webhosting, vďaka čomu sa znížia vaše náklady.

Na brehu rieky

Na brehu rieky, sú naše hriechy, tam som ťa blízko mal
Na prstoch mojich rúk, by som ich spočítal.
Tam pri tom brehu stužku si bielu do vlasov zaplietla,
Kým mesiac svietil nám stužka sa rozplietla

Vzdialená

Zlatistá jeseň otvára náruč
Šepká ti nežne – s letom sa rozlúč
Spustli už pláže, aj more smúti
Odchádza s letom na ďalekej púti.

Ďaleko je Boh

Bol to príbeh náš - príbeh môj a tvoj
Ako z rozprávky - skutočný však bol
Koniec príbehu - mal však iný dej
Ten kto zostať mal - navždy odišiel

Toto sólo patrí nám

Ešte si rád posledný pohár vína naliať dám
skôr než začne starosť všedných dní
vám na zdravie pripíjam 
keď ma náhle radosť pochytí, sólo všetkým zahrať dám

Ja keď spievam, slzy tečú

Kto dáva ten dvakrát vždy dáva,
mne život nedáva sto ráz,
to preto, že mám také šťastie,
že žijem pre pieseň a Vás.

Mame

Ten čas plynie ako voda
Stále niekam uteká
A ja toľko mama moja
Toľko Vám chcem povedať

Život je boj

(R.K.) Príde raz deň,
túžiť Ty budeš obrátiť riekam ich smer.
Príde raz deň,
keď povieš že život nebol vždy ku Tebe fér.
(K.K.) Príde raz k nám
a zrazu zistíš, že strácaš zo svojich síl.

Marína

Kto smutný je tak naleje si vína
No pre mňa lásky vínom je Marína
Mne nepáči sa z kina, z telky iná
Ja opíjam sa vždy jej nádherou.

Unášaj Vzácny Vetrík

Unášaj vzácny vetrík
Pieseň v šíru šíru diaľ
Pohládzaj lúky, stráne
Pred zlým všetkých nás chráň