robokazik.sk
true
topbar cmp

Unášaj Vzácny Vetrík

Unášaj Vzácny Vetrík

Youtube video
Konkurencia je vo svojej podstate boj. Aj ten by ale mal mať svoje pravidlá. Treba si uvedomiť, že aj keď váš konkurent občas získa zakázku, o ktorú ste mali záujem, nie je to váš nepriateľ. Je to člen spoločenstva do ktorého patríme všetci. A každý z nás svojou troškou prispieva k tomu, aby sa nám žilo o niečo lepšie. Preto sa na konkurentov snažíme pozerať nie ako na zlodejov, ktorí nám kradnú prácu, ale ako na potenciálnych partnerov, s ktorými môžeme zlepšovať svet. A v neposlednom rade práve aj s ich pomocou poskytovať našim zákazníkom kvalitnejšie služby.
 
Nie vždy je ale táto snaha úspešná. Je pravdepodobné, že sa z času na čas nájde niekto, kto sa vás a vašu prácu bude snažiť zosmiešniť či zhodiť. Najčastejšie preto, lebo nepochopil jej podstatu. Alebo je jednoducho frustrovaný z toho, že je tu konkurencia, ktorá ponúka lepšie a lacnejšie služby ako on. Tento článok vznikol na to, aby sme na také prípady poukázali. Nebudeme zverejňovať žiadne citlivé informácie, ale aktéri sa v nich určite nájdu. A budeme dúfať, že takých prípadov bude čo najmenej.
 
A ak sa predsa len stane, že sa vám konkurencia bude snažiť hodiť pod nohy poleno, s troškou šikovnosti ho buď preskočíte alebo použijete pri večernej grilovačke. Možno vďaka tomu objavíte slabinu, ktorá vám pomôže vaše služby ešte viac vylepšiť. Alebo získate ďalšie podnety, pomocou ktorých priblížite výhody vašich produktov a služieb potenciálnym zákazníkom.
 
 

Anonymný developer z pražskej agentúry

Pod našou reklamou na facebooku, kde prezentujeme naše moderné riešenia ako weby novej generácie, sa objavil komentár od pána, ktorého budeme volať Petr. Pýtal sa, aké sú to weby novej generácie. Vysvetlili sme mu, že naše riešenia sú postavené na real-time technológiách a v porovnaní s tradičnými webmi vo wordpresse sú plne dynamické a zmeny na serveri (či už zmeny v administrácii, zmeny iných používateľov alebo zmeny systémov tretích strán) vidia používatelia ihneď bez nutnosti čokoľvek ručne obnovovať. Jeho reakcia bola, že sa jedná o zbytočnosti, ktoré používame len na to, aby sme si mohli viac účtovať.
 
V tej chvíli sme začali tušiť, že pán Petr bude pravdepodobne náš konkurent. Snaha vysvetliť mu, že naše riešenia sú vďaka systémom, ktoré zdokonaľujeme už viac ako 12 rokov, ešte lacnejšie ako tie vo wordpresse, bola márna. Pán Petr nemal vo svojom profile nič okrem mena. Takže sme nevedeli o koho ide. Potom však zverejnil odkaz na svoju fotobanku, kde pridal obrázky našich webov. Zrejme si neuvedomil, že tam má okrem našich webov viac informácií ako na svojom facebooku. A podľa týchto informácií sme celkom jednoducho zistili, s kým máme tú česť. Pán sa samozrejme tváril, že on weby nerobí a už vôbec nie vo wordpresse. Na webe agentúry, kde je uvedený ako hlavný vývojár, bolo slovo wordpress všade.
 
Hoci weby vo wordpresse ani zďaleka nedosahujú interaktivitu ako naše riešenia, svojich zákazníkov majú a budú mať. Všetci zákazníci nepotrebujú plne dynamické weby. Klasické riešenia vytvorené vo wordpresse tu boli, sú aj budú a je to úplne v poriadku.
 
Žiadny vendor lock-in
Bežný argument agentúr (napríklad aj tej pána Petra), ktoré vyvíjajú weby na systémoch ako je wordpress, je problém zastupiteľnosti. Naše weby bežia väčšinou na našich serveroch, aby zákazníci mali čo najmenej starostí s ich chodom a údržbou. Tieto riešenia sú v ich vlastníctve a kedykoľvek im ich vieme presunúť na ich vlastné servery. Aplikácie a systémy vyvíjame tak, aby si s nimi v prípade potreby poradil akýkoľvek skúsenejší JavaScript vývojár. Takže žiadny vendor lock-in u nás nehrozí. 
 

Na brehu rieky

Na brehu rieky, sú naše hriechy, tam som ťa blízko mal
Na prstoch mojich rúk, by som ich spočítal.
Tam pri tom brehu stužku si bielu do vlasov zaplietla,
Kým mesiac svietil nám stužka sa rozplietla

Vzdialená

Zlatistá jeseň otvára náruč
Šepká ti nežne – s letom sa rozlúč
Spustli už pláže, aj more smúti
Odchádza s letom na ďalekej púti.

Ďaleko je Boh

Bol to príbeh náš - príbeh môj a tvoj
Ako z rozprávky - skutočný však bol
Koniec príbehu - mal však iný dej
Ten kto zostať mal - navždy odišiel

Toto sólo patrí nám

Ešte si rád posledný pohár vína naliať dám
skôr než začne starosť všedných dní
vám na zdravie pripíjam 
keď ma náhle radosť pochytí, sólo všetkým zahrať dám

Ja keď spievam, slzy tečú

Kto dáva ten dvakrát vždy dáva,
mne život nedáva sto ráz,
to preto, že mám také šťastie,
že žijem pre pieseň a Vás.

Mame

Ten čas plynie ako voda
Stále niekam uteká
A ja toľko mama moja
Toľko Vám chcem povedať

Život je boj

(R.K.) Príde raz deň,
túžiť Ty budeš obrátiť riekam ich smer.
Príde raz deň,
keď povieš že život nebol vždy ku Tebe fér.
(K.K.) Príde raz k nám
a zrazu zistíš, že strácaš zo svojich síl.

Marína

Kto smutný je tak naleje si vína
No pre mňa lásky vínom je Marína
Mne nepáči sa z kina, z telky iná
Ja opíjam sa vždy jej nádherou.